اخبار

 

بسم الله الرحمن الرحیم

من المومنین رجال صدقوا ماعاهدو الله علیه فمنهم من قضی نحبه  و منهم من ینتظر و ما بدلوا  تبدیلا.

شهادت سردار رشید اسلام، فرمانده غیور نیروی قدس سپاه پاسداران انقلاب اسلامی سپهبد پاسدار شهید حاج قاسم سلیمانی و همراهان ایشان به ویژه مجاهد خستگی ناپذیر شهید ابومهدی المهندس را به پیشگاه حضرت ولی عصر (عج ا...) مقام معظم رهبری (مدظله العالی) و همرزمان و خانواده معزز ایشان و تمامی ملت ایران تبریک و تسلیت عرض می نمایم.

                                                                                                                         اکبـر ایـزدی


اعلام زمان واریز یارانه نقدی دی ماه 

 آقاي دكتر ايزدي رئيس هيئت مديره و مديرعامل سازمان هدفمند سازي يارانه ها با صدور اطلاعيه اي زمان واريز يارانه  نقدي دی ماه را اعلام كردند

متن اطلاعيه بدين شرح است:

احتراماً، به اطلاع هموطنان عزیز می رساند "یکصد و هفتمین" مرحله یارانه نقدی مربوط به دی ماه سال جاری به ازای هر نفر ۴۵۵/۰۰۰ ریال  به همراه افزایش حداقل مستمری خانوارهای مددجویان تحت حمایت کمیته امداد امام خمینی (ره) و سازمان بهزیستی کشور ساعت ۲۴:۰0روزپنجشنبه مورخ 19/10/1398به حساب سرپرستان محترم خانوارها واریز و قابل برداشت خواهد بود.   


 

جزئیات عملکرد 7 ماهه مصارف هدفمندی/ پرداخت 2600 میلیارد تومان به سلامت

 مدیرعامل سازمان هدفمند سازی یارانه‌ها با اشاره به جزئیات عملکرد 7 ماهه مصارف هدفمندی یارانه‌ها گفت:‌ تاکنون 2600 میلیارد تومان به طرح تحول سلامت اعتبار داده شده است. 

.

اکبر ایزدی در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری فارس، درباره عملکرد هفت ماهه سازمان هدفمندی سازی یارانه‌ها اظهار داشت: طبق تبصره 14 قانون بودجه سال جاری این سازمان در جهت مصارف تعیین شده مبالغی را هزینه کرده است و تاکنون بالغ بر 25 هزار 695 میلیارد تومان یارانه نقدی و غیر نقدی پرداخت شده است.

مدیرعامل سازمان هدفمند سازی یارانه‌ها با بیان اینکه یکی از مواد قانونی بودجه مربوط به کاهش فقر مطلق است،‌ گفتطبق قانون در این مدت 4 هزار 946 میلیارد تومان بدین منظور هزینه شده است. همچنین طرح تحول سلامت 2 هزار  600 میلیارد تومان دریافت کرد.

 وی در مورد پرداختی به کشاورزان نیز بیان داشت:‌ در رابطه با خرید تضمینی گندم از کشاورزان بالغ بر 3440 میلیارد تومان هزینه شده است. علاوه بر موارد فوق 2 هزار 85 میلیارد تومان برای سایر اهداف مندرج در ماده 79 قانون برنامه ششم توسعه تخصیص یافت.

                                                                                   میلیارد ریال

ردیف

عنوان

عملکرد سازمان

1

یارانه نقدی و غیر نقدی

256،950

2

کاهش فقر مطلق

49،466

3

طرح تحول سلامت

26،000

4

خرید تضمینی گندم از کشاورزان

34،400

5

سایر اهداف ماده 79 قانون برنامه ششم توسعه

20،865

 ایزدی در پاسخ به این سوال که حمایت‌ها و کمک سازمان هدفمندسازی یارانه‌ها در سال جاری چقدر بوده است، بیان داشت: مبلغ 300 میلیارد تومان به وزارت علوم و تحقیقات بابت تامین غذای دانشجویان و مبلغ 40 میلیارد تومان به سازمان زندان ها و اقدامات تامینی و امنیتی بابت تامین غذای زندانیان  پرداخت شد.

مدیرعامل سازمان هدفمندی سازی یارانه‌ها با اشاره به اینکه به زودی 150 میلیارد تومان بابت تامین غذای دانشجویان به وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی کشور پرداخت می‌شود، یادآور شد: مبلغ 160 میلیارد تومان بابت کمک به رزمندگان معسر هزینه و همچنین مبلغ 150 میلیارد تومان در جهت کمک به مسکن محرومان به نهادهای حمایتی پرداخت شد.

وی در مورد دیگر هزینه‌های انجام شده عنوان کرد: مبلغ 225 میلیارد تومان در جهت کمک به حمل و نقل ریلی کشور و بیش از 50 میلیارد تومان در جهت کمک به تولید و اشتغال هزینه از جمله این موارد است.

 ایزدی تاکید کرد: سازمان هدفمندسازی یارانه ها در سال 1398 همانند سال گذشته حتی یک ریال از بودجه عمومی استفاده نکرده است و در طرح تحول سلامت، کاهش فقر مطلق و خرید تضمینی گندم نیز کمک های قابل توجهی به بودجه عمومی کشور از محل منابع ناشی از اجرای قانون هدفمندکردن یارانه ها کرده است.


بسمه تعالی

توضیحات سازمان هدفمندسازی یارانه ها درباره عدم واریز یارانه تعداد معدودی از سرپرستان خانوار در شهریور ماه:

سازمان هدفمندسازی یارانه ها در اطلاعیه ای در پاسخ به برخی شبهات مطرح شده درباره عدم واریز یارانه حدود چهار صدم درصد از سرپرستان خانوار (کمتر از ده هزار نفر) در شهریور ماه مواردی را یادآور شد.

در این اطلاعیه آمده است:

    هر ماهه تعداد اندکی از خانوارها به دلایل مختلفی ناچار به اقداماتی از جمله تغییر حساب بانکی، تغییر بانک عامل، تغییر سرپرست خانوار و یا اِعمال جداسازی و تفکیک خانوار بواسطه ثبت رخداد ازدواج و طلاق و یا معرفی سرپرست جدید بدلیل فوت سرپرست قبلی و ... می‌شوند.

    از آنجا که فرآیند محاسبه و پرداخت یارانه‌ها مطابق قانون فرایندی ماهانه است، تعداد بسیار کمی از 24 میلیون خانوار دریافت کننده یارانه نقدی، یعنی جمعیتی کمتر از ده هزار نفر که کمتر از چهار صدم درصد سرپرستان خانوار هستند در زمان محاسبه نهایی و واریز یارانه ماهانه، موفق به معرفی شماره حساب معتبر نمی‌شوند که اصطلاحاً به آن "رد حساب" می‌گویند که به منزله عدم وجود حساب بانکی معتبر در سامانه رفاهی می‌باشد. لذا مطابق قانون، یارانه آن ماه خاص برای آنها محاسبه و در نتیجه واریز نمی‌گردد.بدیهی است، به محض معرفی شماره حساب بانکی معتبر از سوی این سرپرستان خانوار، مجدداً در لیست پرداخت یارانه قرار خواهند گرفت. اما این امر به معنی واریز یارانه ماه یا ماه‌هایی که شماره حساب معتبر نداشته‌اند نیست. چون براساس ماده (10) آیین نامه اجرایی ماده (7) قانون هدفمندکردن یارانه ها مجوز قانونی برای این موضوع وجود ندارد.

                                                         اداره کل روابط عمومی و ارتباطات مردمی سازمان هدفمندسازی یارانه ها