ارتباط با ما يکشنبه, 2 آبان 1400

سازمان هدفمندسازی یارانه های کشور

  • EN
  • ساعت : ۱۰:۱۳:۲۴
  • تاريخ :
     ۱۴۰۰/۰۶/۳۱ 
از سوی سازمان هدفمندسازی یارانه ها انجام شد؛
پرداخت مبلغ 17484 میلیارد ریال در حمایت از بخش تولید و اشتغال در كشور
مدیر عامل سازمان هدفمندسازی یارانه ها از اختصاص و پرداخت مبلغ 17484 میلیارد ریال به بخش تولید و اشتغال وزارتخانه های جهاد کشاورزی؛ صنعت، معدن و تجارت؛ راه و شهرسازی؛ میراث فرهنگی و گردشگری؛ تعاون، کار و رفاه اجتماعی؛ نفت، آموزش و پرورش، سازمان فنی و حرفه ای، دانشگاه فنی و حرفه ای، کمیته امداد امام خمینی (ره)، سازمان بهزیستی کشور، و معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری خبرداد.

به گزارش اداره کل روابط عمومی سازمان هدفمندسازی یارانه های کشور، دکترامید حاجتی، مدیر عامل سازمان هدفمندسازی یارانه ها با اعلام این خبر عنوان کرد: به منظور حمایت دولت از بخش های تولید و اشتغال در کشور، مبلغ 17484میلیارد ریال در اجرای ردیف (28) جدول مصارف هدفمندی موضوع بند (الف) تبصره 14 قانون بودجه سال 1400 کل کشور به وزارتخانه های جهاد کشاورزی؛ صنعت، معدن و تجارت؛ راه و شهرسازی؛ میراث فرهنگی و گردشگری؛ تعاون، کار و رفاه اجتماعی؛ نفت، آموزش و پرورش، سازمان فنی و حرفه ای، دانشگاه فنی و حرفه ای، کمیته امداد امام خمینی (ره)، سازمان بهزیستی کشور، و معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری پرداخت شد.

مدیر عامل سازمان هدفمندسازی یارانه ها با بیان اینکه مبلغ 4134 میلیارد ریال به وزارت جهاد کشاورزی بابت تولید واشتغال پرداخت شده است،گفت: از ابتدای سال جاری تا کنون مبلغ 16077 میلیارد ریال از منابع این سازمان به این وزارتخانه پرداخت شده است.

 وی ادامه داد: در این حوزه، مبلغ 3618 میلیارد ریال به وزارت صنعت، معدن و تجارت واریز شد و در مجموع از ابتدای سال جاری تاکنون جمعا مبلغ 14070 میلیارد ریال به این وزارت خانه پرداخت شده است.

دکتر امید حاجتی درخصوص حمایت از بخش اشتغال و تولید وزارت راه و شهرسازی گفت: مبلغ 3618 میلیارد ریال از منابع هدفمندی به این وزارت خانه پرداخت شد و در مجموع مبلغ 14070 میلیارد ریال را از ابتدای سال جاری تا کنون به حساب این وزارت خانه واریز شده است.

وی گفت: مبلغ 775 میلیارد ریال به وزارت میراث فرهنگی وگردشگری پرداخت شد و از ابتدای سال جاری تا کنون در مجموع  مبلغ 3014 میلیارد ریال به حساب این وزارت خانه در اجرای ردیف (28) جدول مصارف هدفمندی موضوع بند (الف) تبصره 14 قانون بودجه سال 1400 کل کشور پرداخت شده است.  

مدیرعامل سازمان هدفمندسازی یارانه های کشور مبلغ پرداختی به وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی در حوزه اشتغال و تولید را 517 میلیارد ریال عنوان داشت و افزود: از ابتدای سال جاری تاکنون نیز مبلغ 2010 میلیارد ریال به این حوزه از منابع این سازمان پرداخت شده است.

وی با تاکید به تاثیر بخش انرژی در حوزه تولید و اشتغال درکشور اظهار کرد: در جهت حمایت از حوزه اشتغال و تولید در وزرات نفت، مبلغ 2584 میلیارد ریال به این وزارتخانه پرداخت شد.

دکتر حاجتی اضافه کرد:  از محل اجرای بند (28) جدول تبصره 14 قانون، مبلغ 300 میلیارد ریال از منابع این سازمان به وزارت آموزش و پرورش پرداخت شد و در مجموع از ابتدای امسال مبلغ 1167 میلیارد ریال به این وزارت خانه واریز شده است.

حاجتی ادامه داد: 300 میلیارد ریال به دانشگاه فنی وحرفه ای؛ مبلغ 775 میلیارد ریال به معاونت علمی و فناوری رئیس جمهور؛300 میلیارد ریال به سازمان فنی و حرفه ای؛ مبلغ 394 میلیارد ریال به کمیته امداد برای توانمند سازی مددجویان تحت پوشش این نهادها و مبلغ 169 میلیارد ریال به سازمان بهزیستی کل کشور در اجرای بند (28) جدول تبصره 14 قانون بودجه سال 1400 کل کشور پرداخت شد که در حمایت های لازم در بخش تولید و اشتغال در این وزارت خانه ها صورت گرفته باشد.

امتیاز :  ۰ |  مجموع :  ۰

برچسب ها

    6.0.9.0
    V6.0.9.0